KEMET C322C100J2G5TA
C322C100J2G5TA picture photo
Mfg. Part Number
C322C100J2G5TA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
C322C100J2G5TA.pdf
Availability of C322C100J2G5TA
QUANTITY
C322C100J2G5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C100J2G5TA
Internal Part NumberEIS-C322C100J2G5TA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGolden Max™
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C322C100J2G5TA
Related LinksC322C10, C322C100J2G5TA Datasheet, KEMET Distributor
C322C100J2G5TA Details Description
Related parts for C322C100J2G5TA
RES SMD 1.02K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 3.6A TO-263 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 3A 120V datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 48POS 2MM SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 730KHZ RRO 8TDFN datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 8PDFN datasheet.pdf