KEMET C322C100J2G5TA
C322C100J2G5TA picture photo
Mfg. Part Number
C322C100J2G5TA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10PF 200V NP0 RADIAL
Datasheet Download
C322C100J2G5TA.pdf
Availability of C322C100J2G5TA
QUANTITY
C322C100J2G5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C100J2G5TA
Internal Part NumberEIS-C322C100J2G5TA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGolden Max™
PackagingBulk
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C322C100J2G5TA
Related LinksC322C10, C322C100J2G5TA Datasheet, KEMET Distributor
C322C100J2G5TA Details Description
Related parts for C322C100J2G5TA
IC EMI FILTER 6CH ESD LLP2513 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 25V TO220AB datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 1DECK 1POLE datasheet.pdf
SENSOR SECURITY MAGNETIC 3/4" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 193VC SMBJ datasheet.pdf
HEADER TURRET SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
Connector Socket 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
XG4 20AWG 7/28 8C SHLD 300V datasheet.pdf