KEMET C322C102K1R5TA
C322C102K1R5TA picture photo
Mfg. Part Number
C322C102K1R5TA
Brief Description
CAP CER 1000PF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
C322C102K1R5TA.pdf
Availability of C322C102K1R5TA
QUANTITY
C322C102K1R5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C102K1R5TA
Internal Part NumberEIS-C322C102K1R5TA
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C322C102K1R5TA
Related LinksC322C10, C322C102K1R5TA Datasheet, KEMET Distributor
C322C102K1R5TA Details Description
Related parts for C322C102K1R5TA
RES 3.3K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SHIFT REGISTER 8BIT 16-SOIC datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 10MBPS 8-SOIC datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
BLU ADJST FABRIC WRISTBAND 6' CO datasheet.pdf
PANEL SIDE 61X11X0.9" UNPNT 1/PR datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
EMIX CONN., 1.5MM PITCH, HDR, V/ datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf