KEMET C322C104K1R5TA
C322C104K1R5TA picture photo
Mfg. Part Number
C322C104K1R5TA
Brief Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
C322C104K1R5TA.pdf
Availability of C322C104K1R5TA
QUANTITY
C322C104K1R5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C104K1R5TA
Internal Part NumberEIS-C322C104K1R5TA
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C322C104K1R5TA
Related LinksC322C10, C322C104K1R5TA Datasheet, KEMET Distributor
C322C104K1R5TA Details Description
Related parts for C322C104K1R5TA
RES ARRAY 5 RES 33 OHM 10SIP datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A SGL 34POS GOLD datasheet.pdf
IC FPGA SOC 25K LUTS 484FBGA datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 300MW SOT23 datasheet.pdf
HDM SMPR039F042O K (CUTS) datasheet.pdf
IND CM 0.38MH 20A BIG FOOT datasheet.pdf
CAP FILM 0.016UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 300MA 125VAC AXIAL datasheet.pdf