KEMET C322C104K1R5TA
C322C104K1R5TA picture photo
Mfg. Part Number
C322C104K1R5TA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
C322C104K1R5TA.pdf
Availability of C322C104K1R5TA
QUANTITY
C322C104K1R5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C104K1R5TA
Internal Part NumberEIS-C322C104K1R5TA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGolden Max™
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C322C104K1R5TA
Related LinksC322C10, C322C104K1R5TA Datasheet, KEMET Distributor
C322C104K1R5TA Details Description
Related parts for C322C104K1R5TA
FIXED IND 1MH 510MA 2.9 OHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.8A TO252-5 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 220V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 20AWG 1000' datasheet.pdf
LS 5.08/10/90 3.5SN BK datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
IC TXRX 433/868/915MHZ 32QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CAP CER 10PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf