KEMET C322C153K1R5CA
C322C153K1R5CA picture photo
Mfg. Part Number
C322C153K1R5CA
Brief Description
CAP CER 0.015UF 100V X7R RADIAL
Datasheet Download
C322C153K1R5CA.pdf
Availability of C322C153K1R5CA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C322C153K1R5CA Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C153K1R5CA
Internal Part NumberEIS-C322C153K1R5CA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberCA Ending Number 27/Jan/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingBulk
Capacitance0.015µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C322C153K1R5CA
Related LinksC322C15, C322C153K1R5CA Datasheet, KEMET Distributor
C322C153K1R5CA Details Description
Related parts for C322C153K1R5CA
BERGSTIK II .100" SR STRAIGHT datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC COMPARATOR IDENTITY 20TSSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf