KEMET C322C223K2R5CA
C322C223K2R5CA picture photo
Mfg. Part Number
C322C223K2R5CA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
C322C223K2R5CA.pdf
Availability of C322C223K2R5CA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C322C223K2R5CA Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C223K2R5CA
Internal Part NumberEIS-C322C223K2R5CA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberCA Ending Number 27/Jan/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGolden Max™
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C322C223K2R5CA
Related LinksC322C22, C322C223K2R5CA Datasheet, KEMET Distributor
C322C223K2R5CA Details Description
Related parts for C322C223K2R5CA
SWITCH TACT SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 950MA 280 MOHM datasheet.pdf
KEY FOB ABS BLK 2.53"L X 1.73"W datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT HI-SPD LOWPWR 28DIP datasheet.pdf
SENSOR MAGNETC SPST MINI JST XHP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 24PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf