KEMET C322C224J5R5TA
C322C224J5R5TA picture photo
Mfg. Part Number
C322C224J5R5TA
Brief Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
C322C224J5R5TA.pdf
Availability of C322C224J5R5TA
QUANTITY
C322C224J5R5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C224J5R5TA
Internal Part NumberEIS-C322C224J5R5TA
PackagingBulk
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C322C224J5R5TA
Related LinksC322C22, C322C224J5R5TA Datasheet, KEMET Distributor
C322C224J5R5TA Details Description
Related parts for C322C224J5R5TA
CONN D-SUB HOUSING PLUG 37POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16SOEIAJ datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.4VA 20V datasheet.pdf
RELAY SAFETY DPDT 6A 6V datasheet.pdf
LED XLAMP WHITE 4SMD datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.24M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG SS 10POS STRT WO/SCKT datasheet.pdf