KEMET C322C332J1G5TA
C322C332J1G5TA picture photo
Mfg. Part Number
C322C332J1G5TA
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
C322C332J1G5TA.pdf
Availability of C322C332J1G5TA
QUANTITY
C322C332J1G5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C332J1G5TA
Internal Part NumberEIS-C322C332J1G5TA
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C322C332J1G5TA
Related LinksC322C33, C322C332J1G5TA Datasheet, KEMET Distributor
C322C332J1G5TA Details Description
Related parts for C322C332J1G5TA
TOOL EXTRACTION MOLEX .156 TERM datasheet.pdf
FILTER LINE RFI COMPACT DUAL 15A datasheet.pdf
RES SMD 2.61K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
60710-2 SPACER datasheet.pdf
CUT-OFF PUNCH datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf