KEMET C323C101J1G5TA
C323C101J1G5TA picture photo
Mfg. Part Number
C323C101J1G5TA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
C323C101J1G5TA.pdf
Availability of C323C101J1G5TA
QUANTITY
C323C101J1G5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C323C101J1G5TA
Internal Part NumberEIS-C323C101J1G5TA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGolden Max™
PackagingBulk
Capacitance100pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.320" (8.12mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C323C101J1G5TA
Related LinksC323C10, C323C101J1G5TA Datasheet, KEMET Distributor
C323C101J1G5TA Details Description
Related parts for C323C101J1G5TA
DIODE ZENER 91V 3W AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 48POS DIP TIN PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 10ppm 18pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
MCU 16BIT 832K FLASH 144-LQFP datasheet.pdf
CONTACT RT ANGLE W/ SOLDER LUG datasheet.pdf
CONN MOD JACK 4P2C VERT UNSHLD datasheet.pdf
381 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
25POS DIE CAST TOP ENTRY M3 datasheet.pdf
GRIPPER JAW RIGHT datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE LOW TEMP datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 30V 3A TSMT5 datasheet.pdf