Crystek Corporation C3292-16.384
C3292-16.384 picture photo
Mfg. Part Number
C3292-16.384
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 16.384MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
C3292-16.384.pdf
Availability of C3292-16.384
QUANTITY
C3292-16.384 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3292-16.384
Internal Part NumberEIS-C3292-16.384
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationC32xx Certificate of Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesC3292
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency16.384MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.283" L x 0.198" W (7.20mm x 5.02mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3292-16.384
Related LinksC3292-, C3292-16.384 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
C3292-16.384 Details Description
Related parts for C3292-16.384
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 1/4W MELF datasheet.pdf
SNSW 15.1A 1/4 PLAIN70507526 datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
9008 LUXSTRIP 6 LINE MODULE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
SPRING datasheet.pdf
STANDARD NYLON CABLE TIES datasheet.pdf
RES 25K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 10W datasheet.pdf
100UF 160V 16X44.5 105C AXI datasheet.pdf
470UF 16V 12,9X32,0MM 125C 20000 datasheet.pdf