Crystek Corporation C3292-49.152
C3292-49.152 picture photo
Mfg. Part Number
C3292-49.152
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 49.152MHZ HCMOS TTL SMD
Datasheet Download
C3292-49.152.pdf
Availability of C3292-49.152
QUANTITY
C3292-49.152 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3292-49.152
Internal Part NumberEIS-C3292-49.152
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationC32xx Certificate of Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesC3292
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency49.152MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS, TTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)60mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.283" L x 0.198" W (7.20mm x 5.02mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3292-49.152
Related LinksC3292-, C3292-49.152 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
C3292-49.152 Details Description
Related parts for C3292-49.152
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 6-32 datasheet.pdf
FILTER LINE 2MH 5A VERTICAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW VESM datasheet.pdf
PANEL INNER STL 4.88X4.88" WHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
HIGH SPEED CONN 1.27MM PITCH datasheet.pdf
CONN COAX PLUG STR 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 400V SMD datasheet.pdf