Crystek Corporation C3390-14.318180
C3390-14.318180 picture photo
Mfg. Part Number
C3390-14.318180
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 14.31818MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
C3390-14.318180.pdf
Availability of C3390-14.318180
QUANTITY
C3390-14.318180 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3390-14.318180
Internal Part NumberEIS-C3390-14.318180
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationC33xx Certificate of Compliance
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesC33
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency14.31818MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)18mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.283" L x 0.198" W (7.20mm x 5.02mm)
Height0.071" (1.80mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3390-14.318180
Related LinksC3390-1, C3390-14.318180 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
C3390-14.318180 Details Description
Related parts for C3390-14.318180
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 3.50V SC70-4 datasheet.pdf
DAUGHTERCARD VV6501 STV0674/676 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4836-A datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 2.7A 35 MOHM TH datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W datasheet.pdf
TV 2C 2#8(QUAD) SKT RECP datasheet.pdf
220UF 25V 10X18MM 105C 2000H datasheet.pdf