Crystek Corporation C3391-2.048
C3391-2.048 picture photo
Mfg. Part Number
C3391-2.048
Brief Description
OSC XO 2.048MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
C3391-2.048.pdf
Availability of C3391-2.048
QUANTITY
C3391-2.048 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3391-2.048
Internal Part NumberEIS-C3391-2.048
TypeXO (Standard)
Frequency2.048MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)18mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.283" L x 0.198" W (7.20mm x 5.02mm)
Height0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3391-2.048
Related LinksC3391, C3391-2.048 Datasheet, Crystek Corporation Distributor
C3391-2.048 Details Description
Related parts for C3391-2.048
ASSEMBLY 6 POSITION 6 CONTACT datasheet.pdf
TERM SPRNG SPD SHRT 22-16AWG TIN datasheet.pdf
ENCODER OPT 1/2" 16POS PB PC MNT datasheet.pdf
IC SW CTRLR TANTOS-3G LFBGA-225 datasheet.pdf
RELAY TIMER DGTL TRANS 100-240V datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 55POS datasheet.pdf
RES 340 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
GDT 145V 20% 5KA datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
04P MTA100 PSTD CONN ASSY SN datasheet.pdf
REPLACEMENT MODULE 230V HYBRID L datasheet.pdf