KEMET C410C102K5H5TAAUTO
C410C102K5H5TAAUTO picture photo
Mfg. Part Number
C410C102K5H5TAAUTO
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1000PF 50V X8R AXIAL
Datasheet Download
C410C102K5H5TAAUTO.pdf
Availability of C410C102K5H5TAAUTO
QUANTITY
C410C102K5H5TAAUTO Order Process
Ship out your order
Specifications of C410C102K5H5TAAUTO
Internal Part NumberEIS-C410C102K5H5TAAUTO
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
Featured ProductUltra-Stable X8R and Stable X8L “Aximax” Ceramic Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesAximax 400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.170" L (2.31mm x 4.32mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C410C102K5H5TAAUTO
Related LinksC410C102K, C410C102K5H5TAAUTO Datasheet, KEMET Distributor
C410C102K5H5TAAUTO Details Description
Related parts for C410C102K5H5TAAUTO
IC LATCH OCT TRANSP D 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.71K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
MGRID DR HDR SMT W/CAP .76AULF datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS PIN datasheet.pdf
IC ASYNCHRONOUS SERIAL CTRL datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 66MHZ 8VDFN datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
LED ARRAY WHITE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf