KEMET C410C103M5U5TA7200
C410C103M5U5TA7200 picture photo
Mfg. Part Number
C410C103M5U5TA7200
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V Z5U AXIAL
Datasheet Download
C410C103M5U5TA7200.pdf
Availability of C410C103M5U5TA7200
QUANTITY
C410C103M5U5TA7200 Order Process
Ship out your order
Specifications of C410C103M5U5TA7200
Internal Part NumberEIS-C410C103M5U5TA7200
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C410C103M5U5TA7200
Related LinksC410C103M, C410C103M5U5TA7200 Datasheet, KEMET Distributor
C410C103M5U5TA7200 Details Description
Related parts for C410C103M5U5TA7200
POWER SUPPLY LEAKAGE TESTER datasheet.pdf
IC A/D CONV 24BIT MICRPWR 16SSOP datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP MICA 910PF 5% 100V RADIAL datasheet.pdf
IC DAC 16BIT I2C 20-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 5% 310VAC AXIA datasheet.pdf