KEMET C410C150J1G5TA7200
C410C150J1G5TA7200 picture photo
Mfg. Part Number
C410C150J1G5TA7200
Brief Description
CAP CER 15PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
C410C150J1G5TA7200.pdf
Availability of C410C150J1G5TA7200
QUANTITY
C410C150J1G5TA7200 Order Process
Ship out your order
Specifications of C410C150J1G5TA7200
Internal Part NumberEIS-C410C150J1G5TA7200
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.100" Dia x 0.170" L (2.54mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C410C150J1G5TA7200
Related LinksC410C150J, C410C150J1G5TA7200 Datasheet, KEMET Distributor
C410C150J1G5TA7200 Details Description
Related parts for C410C150J1G5TA7200
CONN TERM BLOCK 2POS 5MM PCB datasheet.pdf
RES SMD 3M OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 15-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 1.05 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 35MM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 75W datasheet.pdf
IC CAPSENCE 16K FLASH 32QFN datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf