KEMET C410C154K5N5TAAUTO
C410C154K5N5TAAUTO picture photo
Mfg. Part Number
C410C154K5N5TAAUTO
Brief Description
CAP CER 0.15UF 50V X8L AXIAL
Datasheet Download
C410C154K5N5TAAUTO.pdf
Availability of C410C154K5N5TAAUTO
QUANTITY
C410C154K5N5TAAUTO Order Process
Ship out your order
Specifications of C410C154K5N5TAAUTO
Internal Part NumberEIS-C410C154K5N5TAAUTO
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductUltra-Stable X8R and Stable X8L “Aximax” Ceramic Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8L
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.095" Dia x 0.170" L (2.31mm x 4.32mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C410C154K5N5TAAUTO
Related LinksC410C154K, C410C154K5N5TAAUTO Datasheet, KEMET Distributor
C410C154K5N5TAAUTO Details Description
Related parts for C410C154K5N5TAAUTO
MINIGRABBER W/BANA JACK 1BLK/RED datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 36 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFF DL LOW PWR N-INV 6XSON datasheet.pdf
RES 35.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 32POS PCB datasheet.pdf
SPEAKER datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf