KEMET C430C332J5G5TA7200
C430C332J5G5TA7200 picture photo
Mfg. Part Number
C430C332J5G5TA7200
Brief Description
CAP CER 3300PF 50V NP0 AXIAL
Datasheet Download
C430C332J5G5TA7200.pdf
Availability of C430C332J5G5TA7200
QUANTITY
C430C332J5G5TA7200 Order Process
Ship out your order
Specifications of C430C332J5G5TA7200
Internal Part NumberEIS-C430C332J5G5TA7200
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C430C332J5G5TA7200
Related LinksC430C332J, C430C332J5G5TA7200 Datasheet, KEMET Distributor
C430C332J5G5TA7200 Details Description
Related parts for C430C332J5G5TA7200
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 5MM datasheet.pdf
LED MOONSTONE COOL WHITE TO252-3 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 4KHZ RRO 5-HVSOF datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS BK KEY 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8UMAX datasheet.pdf
PMI BASE 15/32 INCAND SUB MINI datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 15V 2711 datasheet.pdf