KEMET C430C473K1H5TAAUTO
C430C473K1H5TAAUTO picture photo
Mfg. Part Number
C430C473K1H5TAAUTO
Brief Description
CAP CER 0.047UF 100V X8R AXIAL
Datasheet Download
C430C473K1H5TAAUTO.pdf
Availability of C430C473K1H5TAAUTO
QUANTITY
C430C473K1H5TAAUTO Order Process
Ship out your order
Specifications of C430C473K1H5TAAUTO
Internal Part NumberEIS-C430C473K1H5TAAUTO
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductUltra-Stable X8R and Stable X8L “Aximax” Ceramic Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.150" Dia x 0.240" L (3.81mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C430C473K1H5TAAUTO
Related LinksC430C473K, C430C473K1H5TAAUTO Datasheet, KEMET Distributor
C430C473K1H5TAAUTO Details Description
Related parts for C430C473K1H5TAAUTO
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
RES 8.5K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 1POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
IC FIFO 1024X18 SYNC DL 128TQFP datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf