Orion Fans C45-2DC-24P
C45-2DC-24P picture photo
Mfg. Part Number
C45-2DC-24P
Manufacturer
Product Category
Fans - Accessories
Brief Description
FAN CORD 45DEG 2POS 24" AC PLUG
Datasheet Download
C45-2DC-24P.pdf
Availability of C45-2DC-24P
QUANTITY
C45-2DC-24P Order Process
Ship out your order
Specifications of C45-2DC-24P
Internal Part NumberEIS-C45-2DC-24P
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsSelection Guide
Product Training ModulesFan Accessory
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyFans - Accessories
Series-
Fan Accessory TypeCord, 2 Contact, 45° Plugs (2) to NEMA 1-15 Plug
Fits Fan SizeAll Types with Terminal Connection Type
Length24" (609.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C45-2DC-24P
Related LinksC45-2, C45-2DC-24P Datasheet, Orion Fans Distributor
C45-2DC-24P Details Description
Related parts for C45-2DC-24P
FIXED IND 7.5NH 570MA 130 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CAP TRIMMER 1.2-3.5PF 300V TH datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.085" NYLON 7.5MM datasheet.pdf
RES 134 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 8.2V 3W DO216AA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 40POS 0.4MM SMD datasheet.pdf