TDK Corporation C4520X7R3D102M130KE
C4520X7R3D102M130KE picture photo
Mfg. Part Number
C4520X7R3D102M130KE
Brief Description
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1808
Datasheet Download
C4520X7R3D102M130KE.pdf
Availability of C4520X7R3D102M130KE
QUANTITY
C4520X7R3D102M130KE Order Process
Ship out your order
Specifications of C4520X7R3D102M130KE
Internal Part NumberEIS-C4520X7R3D102M130KE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series High Voltage Capacitors
C Series Soft Termination Capacitor Family
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductSoft Termination MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4520X7R3D102M130KE
Related LinksC4520X7R3, C4520X7R3D102M130KE Datasheet, TDK Corporation Distributor
C4520X7R3D102M130KE Details Description
Related parts for C4520X7R3D102M130KE
IC SWITCH DUAL SPST 16SOIC datasheet.pdf
IC MPU 16-BIT 5V 25MHZ 100-SQFP datasheet.pdf
IC REG PWM 0.6A DUAL LDO 24-QFN datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 13POS TIN datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS PIN datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 BRASS 10MM datasheet.pdf
500VAC T D MIDGET 4.5A W TABS datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf