TDK Corporation C4520X7S3A222M160KA
C4520X7S3A222M160KA picture photo
Mfg. Part Number
C4520X7S3A222M160KA
Brief Description
CAP CER 2200PF 1KV X7S 1808
Datasheet Download
C4520X7S3A222M160KA.pdf
Availability of C4520X7S3A222M160KA
QUANTITY
C4520X7S3A222M160KA Order Process
Ship out your order
Specifications of C4520X7S3A222M160KA
Internal Part NumberEIS-C4520X7S3A222M160KA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1808 (4520 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4520X7S3A222M160KA
Related LinksC4520X7S3, C4520X7S3A222M160KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C4520X7S3A222M160KA Details Description
Related parts for C4520X7S3A222M160KA
CONN HEADER 29POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
SLIDE 3/4 EXTENSION 12" PAIR datasheet.pdf
RES SMD 4.22KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 120V 200MA DO35 datasheet.pdf
CONN RECEPT 7POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
MICTOR R/A PLUG ASSEMBLY, 266 datasheet.pdf
2 ADC/8 DAC with PLL, 192 kHz, 24-Bit Codec IC datasheet.pdf