TDK Corporation C4532C0G2E223K160KA
C4532C0G2E223K160KA picture photo
Mfg. Part Number
C4532C0G2E223K160KA
Brief Description
CAP CER 0.022UF 250V C0G 1812
Datasheet Download
C4532C0G2E223K160KA.pdf
Availability of C4532C0G2E223K160KA
QUANTITY
C4532C0G2E223K160KA Order Process
Ship out your order
Specifications of C4532C0G2E223K160KA
Internal Part NumberEIS-C4532C0G2E223K160KA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4532C0G2E223K160KA
Related LinksC4532C0G2, C4532C0G2E223K160KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C4532C0G2E223K160KA Details Description
Related parts for C4532C0G2E223K160KA
IC GATE XOR 2CH 2-INP 8-DSBGA datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 4DIP datasheet.pdf
DSUB 50POS PLUG datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 600V 30A IN LINE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
RES 2.214K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 200A TO-263 datasheet.pdf
CAP CER 33PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf