TDK Corporation C4532C0G2J223J320KA
C4532C0G2J223J320KA picture photo
Mfg. Part Number
C4532C0G2J223J320KA
Brief Description
CAP CER 0.022UF 630V C0G 1812
Datasheet Download
C4532C0G2J223J320KA.pdf
Availability of C4532C0G2J223J320KA
QUANTITY
C4532C0G2J223J320KA Order Process
Ship out your order
Specifications of C4532C0G2J223J320KA
Internal Part NumberEIS-C4532C0G2J223J320KA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.138" (3.50mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4532C0G2J223J320KA
Related LinksC4532C0G2, C4532C0G2J223J320KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C4532C0G2J223J320KA Details Description
Related parts for C4532C0G2J223J320KA
RES SMD 36K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER STR 60POS 1.27MM PCB datasheet.pdf
CONN PLUG BLANK M25 BRASS STD datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-36VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
SLZF 5.08/17/180FI SN OR BX datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
AS-INTERFACE DISTRIBUTOR datasheet.pdf
IC DEMODULATOR DUAL DVB-T2/T/C 6 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 450MA 500 MOHM datasheet.pdf