TDK Corporation C4532CH2E104J320KN
C4532CH2E104J320KN picture photo
Mfg. Part Number
C4532CH2E104J320KN
Brief Description
CAP CER 0.1UF 250V CH 1812
Datasheet Download
C4532CH2E104J320KN.pdf
Availability of C4532CH2E104J320KN
QUANTITY
C4532CH2E104J320KN Order Process
Ship out your order
Specifications of C4532CH2E104J320KN
Internal Part NumberEIS-C4532CH2E104J320KN
CH and JB Temperature Coefficient Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.138" (3.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4532CH2E104J320KN
Related LinksC4532CH2E, C4532CH2E104J320KN Datasheet, TDK Corporation Distributor
C4532CH2E104J320KN Details Description
Related parts for C4532CH2E104J320KN
CARDEDGE 72POS DL .100 GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC CBL DVR DUAL 3G HD/SD 25-UARY datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 19VC SOD323F datasheet.pdf
OSC XO 12.8832MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
22P MTA156 CONN ASSY 26AWG LF datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS PIN datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE16 M32 datasheet.pdf
CARBIDE SIDE CUTTER W/ERGO HAN datasheet.pdf
IC DRIVER LOW SIDE DPAK datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf