TDK Corporation C4532X5R1C336M250KA
C4532X5R1C336M250KA picture photo
Mfg. Part Number
C4532X5R1C336M250KA
Brief Description
CAP CER 33UF 16V X5R 1812
Datasheet Download
C4532X5R1C336M250KA.pdf
Availability of C4532X5R1C336M250KA
QUANTITY
C4532X5R1C336M250KA Order Process
Ship out your order
Specifications of C4532X5R1C336M250KA
Internal Part NumberEIS-C4532X5R1C336M250KA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Capacitance Replacement
C Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4532X5R1C336M250KA
Related LinksC4532X5R1, C4532X5R1C336M250KA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C4532X5R1C336M250KA Details Description
Related parts for C4532X5R1C336M250KA
CONN EDGECARD 130PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
IGBT 440V 20A 125W DPAK datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.3A 270 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 13KV R85 DISK datasheet.pdf
RES 7.46K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 806 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 30V SOT323 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf