TDK Corporation C4532X7R1H155K230KM
C4532X7R1H155K230KM picture photo
Mfg. Part Number
C4532X7R1H155K230KM
Brief Description
CAP CER 1.5UF 50V X7R 1812
Datasheet Download
C4532X7R1H155K230KM.pdf
Availability of C4532X7R1H155K230KM
QUANTITY
C4532X7R1H155K230KM Order Process
Ship out your order
Specifications of C4532X7R1H155K230KM
Internal Part NumberEIS-C4532X7R1H155K230KM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.075" (1.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4532X7R1H155K230KM
Related LinksC4532X7R1, C4532X7R1H155K230KM Datasheet, TDK Corporation Distributor
C4532X7R1H155K230KM Details Description
Related parts for C4532X7R1H155K230KM
RES 100 OHM 25W 5% TO220 datasheet.pdf
FIXED IND 246NH 3MA SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
ENCODER 6 CYCLE GRAY CODE PCB datasheet.pdf
CAP FEEDTHROUGH AC 32A Y2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 0.200 T/H GOLD datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf