TDK Corporation C4532Y5V1E226Z
C4532Y5V1E226Z picture photo
Mfg. Part Number
C4532Y5V1E226Z
Brief Description
CAP CER 22UF 25V Y5V 1812
Datasheet Download
C4532Y5V1E226Z.pdf
Availability of C4532Y5V1E226Z
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C4532Y5V1E226Z Order Process
Ship out your order
Specifications of C4532Y5V1E226Z
Internal Part NumberEIS-C4532Y5V1E226Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
PCN Obsolescence/ EOLMLCC Y5V 15/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C4532Y5V1E226Z
Related LinksC4532Y5, C4532Y5V1E226Z Datasheet, TDK Corporation Distributor
C4532Y5V1E226Z Details Description
Related parts for C4532Y5V1E226Z
CONN RING 10-12 AWG #1/4 PIDG datasheet.pdf
RES SMD 115 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 715K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RUBBER BOOT datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 14POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.87 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 5.1M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 16POS datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
LASERWIRE TXRX SFP+ ADAPTER FEM datasheet.pdf
OSC MEMS 24.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf