Bel Fuse Inc. C48-00R10-2P10-106
C48-00R10-2P10-106 picture photo
Mfg. Part Number
C48-00R10-2P10-106
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 2C 2#20 PIN RECP
Datasheet Download
C48-00R10-2P10-106.pdf
Availability of C48-00R10-2P10-106
QUANTITY
C48-00R10-2P10-106 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-00R10-2P10-106
Internal Part NumberEIS-C48-00R10-2P10-106
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-00R10-2P10-106
Related LinksC48-00R10, C48-00R10-2P10-106 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-00R10-2P10-106 Details Description
Related parts for C48-00R10-2P10-106
FUSE BOARD MOUNT 2A 32VDC 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SMA datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 40A 12V datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 300MW SMT3 datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 22K OHM 6SIP datasheet.pdf
CA,62.5,24F,OFNP,MPO datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm 12pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RES SMD 350 OHM 0.25% 0.3W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV NP0 1210 datasheet.pdf
RES 470K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf