Bel Fuse Inc. C48-00R12Y12S6-402
C48-00R12Y12S6-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-00R12Y12S6-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 12C 12#20 S TH RECP WC
Datasheet Download
C48-00R12Y12S6-402.pdf
Availability of C48-00R12Y12S6-402
QUANTITY
C48-00R12Y12S6-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-00R12Y12S6-402
Internal Part NumberEIS-C48-00R12Y12S6-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-00R12Y12S6-402
Related LinksC48-00R12, C48-00R12Y12S6-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-00R12Y12S6-402 Details Description
Related parts for C48-00R12Y12S6-402
SWITCH LIMIT ONE WAY SEALED 125V datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN STACKER 16POS 0.100" T/H datasheet.pdf
MINI PV CTW 40AU 28-32 AWG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 158K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf