Bel Fuse Inc. C48-00R16-10S7-406
C48-00R16-10S7-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-00R16-10S7-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 10C 10#16 S TH RECP LC
Datasheet Download
C48-00R16-10S7-406.pdf
Availability of C48-00R16-10S7-406
QUANTITY
C48-00R16-10S7-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-00R16-10S7-406
Internal Part NumberEIS-C48-00R16-10S7-406
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-00R16-10S7-406
Related LinksC48-00R16, C48-00R16-10S7-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-00R16-10S7-406 Details Description
Related parts for C48-00R16-10S7-406
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
IC MPU Z180 10MHZ 80QFP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 4A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
RES SMD 1.87 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC 9BIT DUAL LATCH TXRX 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 2% 1/6W 0402 datasheet.pdf
RELAY MOTOR PROTECTIVE 50-160A datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 48V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 270PF 500V NP0 1206 datasheet.pdf