Bel Fuse Inc. C48-00R22-12P8-402
C48-00R22-12P8-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-00R22-12P8-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 12C 12#12 P TH RECP WC
Datasheet Download
C48-00R22-12P8-402.pdf
Availability of C48-00R22-12P8-402
QUANTITY
C48-00R22-12P8-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-00R22-12P8-402
Internal Part NumberEIS-C48-00R22-12P8-402
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-00R22-12P8-402
Related LinksC48-00R22, C48-00R22-12P8-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-00R22-12P8-402 Details Description
Related parts for C48-00R22-12P8-402
CONN HEADER .100 SNGL STR 29POS datasheet.pdf
WIRE FERRULE CRIMP TOOL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 10P10C VERT UNSHLD datasheet.pdf
RES 36.7 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
HIGH SPEED CONN.1.27VERT.DIP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS .100" STR GOLD datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf