Bel Fuse Inc. C48-06R10-5P8-102
C48-06R10-5P8-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-06R10-5P8-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 5C 5#20 PIN PLUG
Datasheet Download
C48-06R10-5P8-102.pdf
Availability of C48-06R10-5P8-102
QUANTITY
C48-06R10-5P8-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-06R10-5P8-102
Internal Part NumberEIS-C48-06R10-5P8-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-06R10-5P8-102
Related LinksC48-06R1, C48-06R10-5P8-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-06R10-5P8-102 Details Description
Related parts for C48-06R10-5P8-102
CONN STACKER .156" 7POS SGL TIN datasheet.pdf
IC LINEAR AMP MED-PWR 14-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 150PF 300V 1111 datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 24VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.9 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 45.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf