Bel Fuse Inc. C48-06R16-10S8-406
C48-06R16-10S8-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-06R16-10S8-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 10C 10#16 S TH PLUG LC
Datasheet Download
C48-06R16-10S8-406.pdf
Availability of C48-06R16-10S8-406
QUANTITY
C48-06R16-10S8-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-06R16-10S8-406
Internal Part NumberEIS-C48-06R16-10S8-406
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-06R16-10S8-406
Related LinksC48-06R16, C48-06R16-10S8-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-06R16-10S8-406 Details Description
Related parts for C48-06R16-10S8-406
CONN TERM BLOCK 5.08MM 5POS OR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
MOD IGBT BOOST/CHOP 600V ECOPAC2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD TIN 76POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP A, AFS 2, TU datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf