Bel Fuse Inc. C48-06R16-24P8-102
C48-06R16-24P8-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-06R16-24P8-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 24C 24#20 PIN PLUG
Datasheet Download
C48-06R16-24P8-102.pdf
Availability of C48-06R16-24P8-102
QUANTITY
C48-06R16-24P8-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-06R16-24P8-102
Internal Part NumberEIS-C48-06R16-24P8-102
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-06R16-24P8-102
Related LinksC48-06R16, C48-06R16-24P8-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-06R16-24P8-102 Details Description
Related parts for C48-06R16-24P8-102
RES SMD 47K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 datasheet.pdf
IC AUDIO PROC 100TQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf