Bel Fuse Inc. C48-06R16Y24P6-402
C48-06R16Y24P6-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-06R16Y24P6-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 24C 24#20 P TH PLUG WC
Datasheet Download
C48-06R16Y24P6-402.pdf
Availability of C48-06R16Y24P6-402
QUANTITY
C48-06R16Y24P6-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-06R16Y24P6-402
Internal Part NumberEIS-C48-06R16Y24P6-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-06R16Y24P6-402
Related LinksC48-06R16, C48-06R16Y24P6-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-06R16Y24P6-402 Details Description
Related parts for C48-06R16Y24P6-402
TRANSFORMER PULSE 3MH 1.3DCR datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC CLK GEN LV LVPECL 52-LQFP datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 11POS GOLD SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 48 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC GATE DRVR IGBT/MOSFET 16SOIC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf