Bel Fuse Inc. C48-06R20-39S7-102
C48-06R20-39S7-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-06R20-39S7-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 39C 37#20 2#16 SKT PLUG
Datasheet Download
C48-06R20-39S7-102.pdf
Availability of C48-06R20-39S7-102
QUANTITY
C48-06R20-39S7-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-06R20-39S7-102
Internal Part NumberEIS-C48-06R20-39S7-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-06R20-39S7-102
Related LinksC48-06R20, C48-06R20-39S7-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-06R20-39S7-102 Details Description
Related parts for C48-06R20-39S7-102
LED SS RED DIFFUSED LP PCB 5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A DPAK datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 6SMD datasheet.pdf
LED 7-SEG 2DIGIT RED LC 0.52" CA datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 20A 250V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
TVS DIODE 380VWM 520VC AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.0033 UF 5 % 1600 VDC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 43POS SKT datasheet.pdf