Bel Fuse Inc. C48-10R10-20S6-102
C48-10R10-20S6-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R10-20S6-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 2C 2#16 SKT RECP
Datasheet Download
C48-10R10-20S6-102.pdf
Availability of C48-10R10-20S6-102
QUANTITY
C48-10R10-20S6-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R10-20S6-102
Internal Part NumberEIS-C48-10R10-20S6-102
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R10-20S6-102
Related LinksC48-10R10, C48-10R10-20S6-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R10-20S6-102 Details Description
Related parts for C48-10R10-20S6-102
CONN CARDEDGE .156" 36POS datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 170MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC FREQ SYNTH RADIO TUNER 20SSO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
VARISTOR 216V 12.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP FILM 160UF 10% 1.2KVDC SCREW datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
BIT SET ASSORTED 14PC datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C096FPW-17 0C1-1 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf