Bel Fuse Inc. C48-10R10-20S7-402
C48-10R10-20S7-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R10-20S7-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 2C 2#16 S BY RECP WC
Datasheet Download
C48-10R10-20S7-402.pdf
Availability of C48-10R10-20S7-402
QUANTITY
C48-10R10-20S7-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R10-20S7-402
Internal Part NumberEIS-C48-10R10-20S7-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R10-20S7-402
Related LinksC48-10R10, C48-10R10-20S7-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R10-20S7-402 Details Description
Related parts for C48-10R10-20S7-402
CONN EDGECARD 98POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 20SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W datasheet.pdf
RES 5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
PMI CAP CONVEX YLW 15/32 FROSTED datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf