Bel Fuse Inc. C48-10R10Y5S10-402
C48-10R10Y5S10-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R10Y5S10-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 5C 5#20 S BY RECP WC
Datasheet Download
C48-10R10Y5S10-402.pdf
Availability of C48-10R10Y5S10-402
QUANTITY
C48-10R10Y5S10-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R10Y5S10-402
Internal Part NumberEIS-C48-10R10Y5S10-402
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R10Y5S10-402
Related LinksC48-10R10, C48-10R10Y5S10-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R10Y5S10-402 Details Description
Related parts for C48-10R10Y5S10-402
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
K60706E TOOL KIT datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 135K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IC FPGA 145 I/O 672UBGA datasheet.pdf
Connector Socket 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
RES SMD 6.3388K OHM 1/5W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 8A 8-HUML datasheet.pdf