Bel Fuse Inc. C48-10R12Y12S-402
C48-10R12Y12S-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R12Y12S-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 12C 12#20 S BY RECP WC
Datasheet Download
C48-10R12Y12S-402.pdf
Availability of C48-10R12Y12S-402
QUANTITY
C48-10R12Y12S-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R12Y12S-402
Internal Part NumberEIS-C48-10R12Y12S-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R12Y12S-402
Related LinksC48-10R1, C48-10R12Y12S-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R12Y12S-402 Details Description
Related parts for C48-10R12Y12S-402
RES 7.5K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
GYROSCOPE DUAL AXIS 16-LGA datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CABLE TIE/EDGE CLIP 50LB 5.9" datasheet.pdf