Bel Fuse Inc. C48-10R14-3P10-402
C48-10R14-3P10-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R14-3P10-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 3C 2#16 1#2 P BY RECP WC
Datasheet Download
C48-10R14-3P10-402.pdf
Availability of C48-10R14-3P10-402
QUANTITY
C48-10R14-3P10-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R14-3P10-402
Internal Part NumberEIS-C48-10R14-3P10-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R14-3P10-402
Related LinksC48-10R14, C48-10R14-3P10-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R14-3P10-402 Details Description
Related parts for C48-10R14-3P10-402
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
TRANS PNP 350V 0.5A SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC PREC COMP ULTRA-FAST 8-TSSOP datasheet.pdf
MICRO 51POS PIN 20" datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SOP datasheet.pdf
DSUB FIXED LATCH 09P-37P TIN datasheet.pdf
Connector Receptacle 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W +/-24V 21MA OUT datasheet.pdf