Bel Fuse Inc. C48-10R14-4P10-102
C48-10R14-4P10-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R14-4P10-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 4C 9#20 3#16 PIN RECP
Datasheet Download
C48-10R14-4P10-102.pdf
Availability of C48-10R14-4P10-102
QUANTITY
C48-10R14-4P10-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R14-4P10-102
Internal Part NumberEIS-C48-10R14-4P10-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R14-4P10-102
Related LinksC48-10R14, C48-10R14-4P10-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R14-4P10-102 Details Description
Related parts for C48-10R14-4P10-102
RES SMD 12K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH KNOB STRGHT 1.02" W/SKIRT datasheet.pdf
RES SMD 0.82 OHM 5% 2W 2616 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
BOARD EVAL HMC612LP4E datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 12POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW DO7 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
IC BUS SWITCH SPST DUAL US8 datasheet.pdf
CAP FILM 330 NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT datasheet.pdf