Bel Fuse Inc. C48-10R14Y12P8-402
C48-10R14Y12P8-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R14Y12P8-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 12C 9#20 3#16 P BY RECP
Datasheet Download
C48-10R14Y12P8-402.pdf
Availability of C48-10R14Y12P8-402
QUANTITY
C48-10R14Y12P8-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R14Y12P8-402
Internal Part NumberEIS-C48-10R14Y12P8-402
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R14Y12P8-402
Related LinksC48-10R14, C48-10R14Y12P8-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R14Y12P8-402 Details Description
Related parts for C48-10R14Y12P8-402
OSC XO 11.0592MHZ HCMOS TTL PC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.2K OHM 5% 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS SKT datasheet.pdf
SWITCH IP67 0.1A 1/4" QC 30V datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 90POS datasheet.pdf
CONN DSUB HOUSING datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS BOX MNT SKT datasheet.pdf