Bel Fuse Inc. C48-10R16-10S10-102
C48-10R16-10S10-102 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R16-10S10-102
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 10C 10#16 SKT RECP
Datasheet Download
C48-10R16-10S10-102.pdf
Availability of C48-10R16-10S10-102
QUANTITY
C48-10R16-10S10-102 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R16-10S10-102
Internal Part NumberEIS-C48-10R16-10S10-102
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R16-10S10-102
Related LinksC48-10R16, C48-10R16-10S10-102 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R16-10S10-102 Details Description
Related parts for C48-10R16-10S10-102
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 3.48 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 40VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 56.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 1.689" DIA BLK datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
FLEXIBLE SQ BOARD STACKERS .100 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf