Bel Fuse Inc. C48-10R16Y24P6-406
C48-10R16Y24P6-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R16Y24P6-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 24C 24#20 P BY RECP LC
Datasheet Download
C48-10R16Y24P6-406.pdf
Availability of C48-10R16Y24P6-406
QUANTITY
C48-10R16Y24P6-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R16Y24P6-406
Internal Part NumberEIS-C48-10R16Y24P6-406
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R16Y24P6-406
Related LinksC48-10R16, C48-10R16Y24P6-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R16Y24P6-406 Details Description
Related parts for C48-10R16Y24P6-406
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 19.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 120V TO220 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 10% 2824 datasheet.pdf
IC BUFF DL LOW PWR OP/DR 6XSON datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 13.78"L X 9.84"W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES CHAS MNT 56.2 OHM 1% 10W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 15V 2915 datasheet.pdf
FIXED IND 0.9NH 320MA 200 MOHM datasheet.pdf