Bel Fuse Inc. C48-10R18-11S10-406
C48-10R18-11S10-406 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R18-11S10-406
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
26500 10#16 1#2 S BY RECP LC
Datasheet Download
C48-10R18-11S10-406.pdf
Availability of C48-10R18-11S10-406
QUANTITY
C48-10R18-11S10-406 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R18-11S10-406
Internal Part NumberEIS-C48-10R18-11S10-406
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R18-11S10-406
Related LinksC48-10R18, C48-10R18-11S10-406 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R18-11S10-406 Details Description
Related parts for C48-10R18-11S10-406
RES SMD 51.1OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 42"L X 3"W datasheet.pdf
CAP CER 10PF 6KV U2M RADIAL datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL BK datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 630V X5R 1206 datasheet.pdf
FUSE MINI 32V 20A datasheet.pdf
CONN RECEPT 20MM 3POS datasheet.pdf