Bel Fuse Inc. C48-10R18-14S6-402
C48-10R18-14S6-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R18-14S6-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 14C 14#16 S BY RECP WC
Datasheet Download
C48-10R18-14S6-402.pdf
Availability of C48-10R18-14S6-402
QUANTITY
C48-10R18-14S6-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R18-14S6-402
Internal Part NumberEIS-C48-10R18-14S6-402
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R18-14S6-402
Related LinksC48-10R18, C48-10R18-14S6-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R18-14S6-402 Details Description
Related parts for C48-10R18-14S6-402
TRANS NPN 60V 3A TO-220F datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 7PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 6A 125V datasheet.pdf
BKWY HEADER 15 SAU 34POS datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 1% 1/2W 1010 datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 14.5VC DO215AB datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 1A DO204AL datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf