Bel Fuse Inc. C48-10R18-14S9-402
C48-10R18-14S9-402 picture photo
Mfg. Part Number
C48-10R18-14S9-402
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
26500 14C 14#16 S BY RECP WC
Datasheet Download
C48-10R18-14S9-402.pdf
Availability of C48-10R18-14S9-402
QUANTITY
C48-10R18-14S9-402 Order Process
Ship out your order
Specifications of C48-10R18-14S9-402
Internal Part NumberEIS-C48-10R18-14S9-402
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C48-10R18-14S9-402
Related LinksC48-10R18, C48-10R18-14S9-402 Datasheet, Bel Fuse Inc. Distributor
C48-10R18-14S9-402 Details Description
Related parts for C48-10R18-14S9-402
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.187" (4.75mm), 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 75V 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CABLE LVDS PANEL 460MM ROHS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
WASHER datasheet.pdf
MICRO 31C P 72" YEL FLOAT datasheet.pdf